KYB inwestuje w rozwój produktu. Najnowsze badania rynkowe pokazują, że w segmencie pojazdów poniżej 5 lat KYB pozostaje jednym z liderów rynku, zapewniając doskonałe pokrycie części zamiennych do europejskiego parku samochodów. KYB nieustannie inwestuje w rozwój nowoczesnych technologii i metod badań, aby w następnych latach jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją ofertę produktową.

– KYB, wśród wielu wiodących światowych producentów pojazdów, ma silną pozycję na rynku OE – mówi Jean François Huan, Dyrektor ds. Zarządzania Produktem w KYB Europe. – Oryginalne części KYB stosowane są w jednym na pięć produkowanych na świecie samochodów, a to oznacza, że nowe rozwiązania mogą być szybko opracowywane i wprowadzane również na rynek części zamiennych – dodaje.

Projektowaniem samego produktu zajmują się głównie inżynierowie z Japonii i Hiszpanii, natomiast praca nad rozwojem nowego asortymentu amortyzatorów wymaga współpracy i zaangażowania dedykowanych zespołów z całego świata, odpowiedzialnych za produkt. W 2011 roku wybudowano w Kashio w Japonii obiekt do przeprowadzania profesjonalnych badań. Kompleks posiada kilka specjalistycznych torów testowych, zaprojektowanych specjalnie do opracowywania i testowania zawieszenia oraz elementów sterowania pojazdem. W skład obiektu wchodzi duży okrągły tor o promieniu ponad 105 metrów i kącie nachylenia 0,5%, prosty tor z 15 pasami i 22 różnymi powierzchniami oraz biegnąca przez japoński las trasa o długości 1 kilometra, przeznaczona do badania kontroli nad pojazdem oraz komfortu jazdy. Całość rozciąga się na powierzchni 580 000 m2 (około 64 boisk do piłki nożnej). Na terenie kompleksu znajduje się także dział badań i rozwoju, w którym prowadzone są dalsze testy i ich analizy. Dzięki tej inwestycji KYB mogło skrócić czas pracy nad produktami przeznaczonymi zarówno dla segmentu OE, jak i na rynek części zamiennych. Dziś KYB jest niekwestionowanym liderem nowości ofertowych na rynku amortyzatorów.

Ostatnim etapem prac nad nowym produktem jest test dopasowania w pojeździe. Test ten ma dać pewność, że funkcjonowanie oraz jakość produktu zostaną poddane pełnej kontroli przed dopuszczeniem go na europejski rynek części zamiennych. KYB Europe otworzył we Francji nowe centrum montażowo-testowe o powierzchni 700 m2. W centrum znajdują się dwa podnośniki oraz pełne wyposażenie warsztatowe, włącznie ze sprzętem do sprawdzania geometrii pojazdu metodą 3D. Dodatkowo jest to również centrum szkoleniowe dla dystrybutorów, pracowników warsztatów oraz pracowników KYB.