Nowy filtr wiąże alergeny oraz zmniejsza rozwój bakterii i pleśni o ponad 98 procent.
Cząstki drobnego pyłu zatrzymywane są niemal w 100 procentach.

Zgodnie z doniesieniami Światowej Organizacji Zdrowia, alergie to czwarte najczęstsze przewlekłe schorzenie na świecie. Tylko w Niemczech dotykają one ok. 20–25% populacji. Do ich powstawania przyczyniają się także różnorodne cząsteczki drobnego pyłu, które zagrażają szczególnie mieszkańcom dużych miast i terenów przemysłowych.

Filtr kabinowy FreciousPlus

Pyłki, bakterie i inne drobne cząstki obecne są również w samochodach i wywołują reakcje alergiczne u podatnych na nie pasażerów. Idealnym rozwiązaniem problemu alergenów w samochodach jest nowy filtr kabinowy FreciousPlus grupy MANN+HUMMEL. Ten światowy lider w dziedzinie filtracji opracował nową warstwę filtrującą, pokrytą biofunkcjonalną powłoką, która nie tylko wiąże czynniki uczulające, ale także zmniejsza rozwój bakterii i pleśni o ponad 98% oraz powstrzymuje je przed wnikaniem do wnętrza pojazdu za pośrednictwem układu wentylacyjnego. Wysokowydajny materiał filtracyjny ogranicza także niemal w 100% przenikanie drobnego pyłu. Warstwa wysokiej jakości granulatu węgla aktywnego absorbuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy, takie jak ozon, dwutlenek siarki czy tlenki azotu.

Nowa warstwa filtracyjna zawdzięcza swoje antyalergiczne działanie innowacyjnej, opartej o substancje pochodzenia naturalnego powłoce polifenolowej. Działa ona jak klatka, która wychwytuje i wiąże alergeny w ponad 98 procentach. Polifenole występują w środowisku naturalnym w wielu roślinach, m.in. w zielonej herbacie, owocach granatu oraz cytrusach. Posiadają zdolność wiązania i tym samym unieszkodliwiania alergenów.

Filtr FreciousPlus został wprowadzony na niezależne rynki części zamiennych w całej Europie przez spółkę MANN-FILTER na początku 2016 roku. Na pozostałych rynkach pojawi się w późniejszym czasie. Ten nowy filtr kabinowy został już dostosowany do wielu modeli aut różnych producentów.

Na stronie www.frecious-plus.com dostępne są informacje przeznaczone dla kierowców, hurtowni części samochodowych oraz warsztatów zainteresowanych nowym filtrem firmy MANN+FILTER oraz jego funkcjami. Kierowcy znajdą tam również filtry kabinowe pasujące do ich samochodów oraz adresy lokalnych sklepów i warsztatów dystrybuujących filtr FreciousPlus.

Filtr ten należy wymieniać po przejechaniu kolejnych 15 000 kilometrów lub raz na rok. FreciousPlus jest produktem o standardowej jakości oryginalnego wyposażenia.

MANN+HUMMEL to partner rozwojowy i seryjny dostawca dla międzynarodowego przemysłu motoryzacyjnego i maszynowego. W ofercie produktów grupy MANN+HUMMEL znajdują się m.in.: układy filtrów powietrza, systemy zasysające, systemy filtracji cieczy, filtry przeciwpyłkowe i pokrywy głowic silnikowych z tworzyw sztucznych o dużym stopniu zintegrowania przeznaczone dla przemysłu motoryzacyjnego, podzespoły z tworzyw sztucznych do akustyki silnika, tzw. puszki rezonansowe, a także wkłady filtrów do serwisowania i napraw pojazdów mechanicznych. Jeśli chodzi o budowę maszyn, technologię procesów przetwórczych i zastosowania przemysłowe, paleta produktów obejmuje filtry przemysłowe, filtry membranowe do filtracji wody i układy filtrujące. Więcej informacji o firmie MANN+HUMMEL na stronie
www.mann-hummel.com.