Dobiegł końca ostatni etap zmian właścicielskich w ELIT Polska. Nowy rok w historii firmy rozpoczyna się od poszerzenia sieci i zwiększenia liczby przedstawicieli handlowych.

W wyniku zmian właścicielskich firma AD Polska została przekształcona w ELIT Polska Sp. z o.o. Ostatnim etapem tego procesu było połączenie struktur z działającą do tej pory spółką ELIT PL. Zgodnie z ustaleniami spółka ELIT Polska przejęła cały jej majątek i została jedynym następcą prawnym.

– W ramach zmian właścicielskich nabywcą AD Polska została Grupa Rhiag, do której należy między innymi europejska sieć ELIT. Jej przedstawicielstwo w naszym kraju funkcjonowało pod szyldem ELIT PL, ale to nowy podmiot ELIT Polska otrzymał status przejmującego – mówi Dawid Cieśla, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży ELIT Polska. – Fakt ten został potwierdzony uchwałą zarządu i stosownymi zmianami w Krajowym Rejestrze Sądowym. Formalnie weszły one w życie 28 grudnia 2018 roku – dodaje.

Firmy AD Polska i ELIT PL przez wiele lat funkcjonowały jako niezależni dystrybutorzy części motoryzacyjnych, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia warsztatów. W tym czasie budowały sieć filii, które teraz zostały połączone. Dzięki temu ich liczba wzrosła do 58 placówek.

– Większa sieć filii zapewnia gęstsze pokrycie poszczególnych regionów naszego kraju. Co prawda wciąż zaopatrują je nasze cztery magazyny, ale mechanicy zyskali dostęp do szerszego asortymentu, a zamówienia realizowane są szybciej – kontynuuje Dawid Cieśla. – Systematycznie rosnąca lista Klientów wymaga też efektywniejszej współpracy z naszej strony. Dlatego wzmocniliśmy struktury spółki poprzez zwiększenie liczby przedstawicieli handlowych – wyjaśnia.

Połączenie dotychczasowych struktur wymagało również weryfikacji listy poszczególnych dostawców. Jednocześnie wprowadzano na polski rynek nową, własną markę Starline. Katalog ponad 50 tys. referencji przeznaczony jest do jednośladów, samochodów osobowych i lekkich dostawczych oraz pojazdów ciężarowych i autobusów. W pierwszej kolejności do oferty ELIT Polska trafiły elementy układu hamulcowego i szeroka paleta nowoczesnych konstrukcji akumulatorów. Kolejne grupy produktowe to amortyzatory i elementy ich mocowania, filtry kabinowe, żarówki, pióra wycieraczek, termostaty i świece żarowe. Ich pokrycie niemal w stu procentach odpowiada modelom pojazdów mechanicznych zarejestrowanych w naszym kraju.

– Integracja obu polskich spółek umożliwiła też dostęp do magazynu centralnego, który znajduje się pod czeską Pragą. Doskonała lokalizacja wpisuje się w europejski układ drogowy, co zapewnia szybką dostawę do naszego kraju. Z zasobów magazynu korzystają już przedstawicielstwa ELIT w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Słowacji, Rumunii, na Ukrainie i na Węgrzech – podsumowuje Dawid Cieśla, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży ELIT Polska.