Dodatek do paliwa: MPM Complete Diesel System Treatment to sprawdzony produkt, który doskonale czyści i konserwuje układy paliwowe na olej napędowy.

Nowoczesne silniki wysokoprężne są wrażliwe na jakość oleju napędowego, który zużywają. Powszechne stosowanie biokomponentu pokazało, że jego dodawanie do oleju napędowego – obecnie obowiązkowa praktyka w większości krajów – wpływa na jakość paliwa i stanowi zagrożenie dla systemu wtrysku paliwa. Bardzo ważne jest, aby wtryskiwacze pozostawały czyste w celu maksymalizacji wydajności spalania paliwa. Brudne wtryskiwacze są przyczyną wielu problemów, takich jak osady („koksowanie”), problemy ze smarowaniem oraz niepotrzebna emisja szkodliwych produktów. Oprócz utrzymywania wtryskiwaczy w czystości, istotne jest również zapobieganie korozji w układzie paliwowym. Dodanie MPM Complete Diesel System Treatment do oleju napędowego przy każdej usłudze serwisowej zapobiega niepotrzebnemu zanieczyszczeniu wtryskiwaczy paliwa i korozji całego układu paliwowego, ograniczając tym samym uszkodzenia.

Co robi MPM Complete Diesel Treatment?

MPM Complete Diesel System Treatment nie ma sobie równych, jeśli chodzi o utrzymanie wtryskiwaczy oleju napędowego w czystości i usuwanie powstałych osadów. Dzisiejsze nowoczesne silniki wysokoprężne z układami wtryskowymi Common Rail są bardziej wrażliwe na osady w silnikach i wtryskiwaczach. Brudne wtryskiwacze zmniejszają przepływ oleju napędowego i prowadzą do błędnych wzorców wtrysku. Skutkuje to między innymi obniżoną mocą silnika, większym zużyciem paliwa, problemami ze smarowaniem, niepożądanymi osadami i wzrostem szkodliwych emisji spalin. Niezależne badania potwierdziły wyjątkowe właściwości MPM Complete Diesel System Treatment w zakresie oczyszczania i utrzymywania w czystości układów, nawet w przypadku paliw z dodatkiem biokomponentu do 10%
(w Holandii biokomponent oleju napędowego B7 wynosi obecnie 7%).

Działanie czyszczące

Międzynarodowy test standaryzowany (CEC F-98-08 [DW-10]: Direct Injection, Common Rail Diesel Engine Nozzle Coking Test) wykazał, że MPM Complete Diesel System Treatment oczyszcza zanieczyszczone wtryskiwacze tak, że wyglądają jak nowe!

Zmniejszenie zużycia paliwa

Testy terenowe przeprowadzone na pojazdach z silnikami wysokoprężnymi przy użyciu MPM Complete Diesel System Treatment wykazały spadek zużycia paliwa i wzrost mocy.

Czyste wtryskiwacze

Oprócz czyszczenia zanieczyszczonych wtryskiwaczy MPM Complete Diesel System Treatment utrzymuje również wtryskiwacze w czystości. Zasadniczo oznacza to, że w bardzo wąskich kanałach wtryskiwaczy nie tworzą się żadne nowe osady. W wielu krajach obowiązkowe jest dodawanie biokomponentów do nowoczesnego oleju napędowego. W Holandii są one często wytwarzane z wyrzucanego oleju jadalnego, a ponieważ w ostatnich latach wymagany odsetek biokomponentów wzrósł, zaobserwowano wyraźny wzrost ilości zanieczyszczeń i/lub osadów na wtryskiwaczach. Powoduje to różne problemy. Dodanie MPM Complete Diesel System Treatment do oleju napędowego, który jest skuteczny nawet w przypadku paliw zawierających 10% biokomponentów, zapobiega tworzeniu się osadów.

Ochrona antykorozyjna

MPM Complete Diesel System Treatment zawiera inhibitor korozji. Ten element hamujący chroni części metalowe w układzie paliwowym przed korozją, tworząc warstwę ochronną, która działa jak bariera pomiędzy paliwem a częściami metalowymi.

Dla jakich silników wysokoprężnych jest to odpowiednie? MPM Complete Diesel System Treatment może być stosowany we wszystkich typach systemów wtryskowych do silników wysokoprężnych, w tym w systemach Common Rail.

Wskazówki dla warsztatu:

  1. Nowoczesny olej napędowy (biopaliwo i inne) stawia układ paliwowy na wyższym poziomie ryzyka zanieczyszczenia i uszkodzenia, przy czym szczególnie narażone są wtryskiwacze.
  2. Brudne lub nieprawidłowo działające wtryskiwacze paliwa mogą powodować różnego rodzaju problemy, takie jak: nieprawidłowa praca na biegu jałowym, awaria cylindra, problemy z uruchomieniem, wyższe emisje oraz poważne uszkodzenia silnika, takie jak stopione tłoki.
  3. Aby uniknąć problemów i uszkodzeń, przy każdym serwisie należy dodać do oleju napędowego MPM Complete Diesel System Treatment.