Centrum Obsługi Samochodów Olicar mieści się w Sosnowcu przy ul. Braci Mieroszewskich. Jest przykładem firmy, która przez wiele lat działalności zdobyła renomę i zyskała zaufanie szerokiej rzeszy klientów. Oferowane usługi serwisowe cieszą się dużym zainteresowaniem, a dodatkowym atutem przedsiębiorstwa jest bogato wyposażony sklep z akcesoriami do samochodów.

Stali klienci wiedzą, że w Centrum Obsługi Samochodów Olicar zawsze otrzymają fachową poradę i kupią towar dobrej jakości w rozsądnej cenie.

Prawie 30 lat na rynku

– Tradycje firmy sięgają 1992 roku. Okres przemian gospodarczych charakteryzował się dużym rozkwitem wielu gałęzi rynku, w tym także branży motoryzacyjnej. Motoryzacja była wówczas jedną z najszybciej rozwijających się branż, w związku z czym powstawało wiele przedsiębiorstw oferujących tego typu usługi. Naszym celem było stworzenie miejsca, w którym właściciele pojazdów otrzymaliby fachową, kompleksową pomoc. Oczywiście realizacja takiego planu wymagała czasu. Samo wyposażenie warsztatu w niezbędne urządzenia to długotrwały i kosztowny proces; skompletowanie odpowiedniej kadry doświadczonych, a przede wszystkim zaangażowanych fachowców również nie jest zadaniem łatwym. Na szczęście rzetelna i wytrwała praca przynosi efekty i dzisiaj mogę powiedzieć, że Olicar jest serwisem kompletnym i godnym polecenia – opowiada Monika Misztal, właścicielka serwisu.
Centrum Obsługi Samochodów Olicar funkcjonuje w ramach autoryzowanej sieci serwisów Partner ELIT. Przynależność do tej dużej ogólnopolskiej sieci profesjonalnych warsztatów samochodowych jest dla klientów gwarancją najwyższej jakości usług oraz tego, że zatrudnieni tam mechanicy są na bieżąco z wszelkimi nowinkami z branży motoryzacyjnej. Wśród innych korzyści dla klientów, wynikających z tego, że serwis działa w sieci Partner ELIT, wymienić należy także udział w programach lojalnościowych, promocjach i pakietach gwarancyjnych.

Oferta

Lista oferowanych w firmie Olicar usług jest bogata i zróżnicowana. Pierwszą i najbardziej rozwiniętą pozycję stanowią usługi związane z mechaniką pojazdową. – Nasze centrum obsługi oferuje pełen zakres usług naprawczych – od drobnych napraw konserwacyjno-eksploatacyjnych do tzw. ciężkiej mechaniki, w skład której wchodzą np. naprawy silników czy wymiana skrzyń biegów – wymienia Monika Misztal. – Wykonujemy wszystkie czynności związane z serwisem zawieszeń, układów hamulcowych, układów kierowniczych czy przeniesienia napędu. Nasz serwis wyposażony jest w specjalistyczne narzędzia i urządzenia, a wszelkie prace wykonywane są przez wykwalifikowany i doświadczony personel. Naprawa zawieszenia, układu hamulcowego czy kierowniczego to usługi bardzo ważne, gdyż przekładają się one w bezpośredni sposób na bezpieczeństwo naszych klientów – użytkowników samochodów. Gwarantujemy najwyższą dbałość o każdy detal i kompleksowość usług – od zdiagnozowania usterki, przez wykonanie naprawy, aż do kontroli technicznej po wszystkich czynnościach serwisowych – dodaje.

Wszystkie wykonywane w firmie Olicar usługi zapisywane są w książkach serwisowych. Dzięki temu w każdym momencie możliwe jest odtworzenie historii napraw, co bardzo przydaje się klientom przy sprzedawaniu samochodu.

W serwisie Olicar klienci mają także możliwość wykonania pomiaru geometrii kół w systemie 3D. – Przykładamy dużą wagę do ciągłego inwestowania w nowy sprzęt warsztatowy. Jako jedyni w okolicy dysponujemy najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem do pomiaru geometrii kół w systemie 3D HUNTER – PA 100-WA/DSP700/ HawkEye – mówi Monika Misztal.

– Pomiar polega na precyzyjnym wyznaczeniu w przestrzeni pozycji osi obrotu czterech kół oraz osi skrętu kół przedniego zawieszenia, przy wykorzystaniu technologii 3-wymiarowego modelowania. Ten sposób pozwala na znaczne uproszczenie pomiaru geometrii zawieszenia oraz skrócenie jego czasu do około 5 minut. Ciągle wprowadzamy coraz to nowe rozwiązania, które skracają czas wykonania usługi. Proste prace serwisowe, takie jak wymiana płynów, filtrów czy klocków hamulcowych, staramy się wykonywać na miejscu – dodaje.

Wszystkie czynności wykonywane są przez doświadczony, zgrany zespół mechaników. – Mamy to szczęście, że udało nam się skompletować odpowiednią kadrę. Zatrudnieni u nas fachowcy są w pełni zaangażowani w swoje zadania, a praca daje im wiele satysfakcji. Regularnie biorą oni udział w szkoleniach branżowych, dzięki czemu są na bieżąco z nowinkami motoryzacyjnymi i radzą sobie nawet z zaawansowanymi technicznie pojazdami. Powierzając nam swój pojazd, klienci dają nam kredyt zaufania. Robimy wszystko, aby ich nie zawieść – mówi Monika Misztal.

Olicar świadczy również usługi związane z wulkanizacją oraz sprzedażą opon. – Wulkanizacją zajmujemy się od samego początku działalności i dzisiaj bez wielkiej przesady możemy powiedzieć, że o oponach wiemy wszystko. Nasz serwis wulkanizacyjny działa sprawnie, w oparciu o nowoczesne narzędzia i technologie. Odpowiedni stan ogumienia w pojeździe jest jednym z kluczowych czynników wpływających na bezpieczeństwo kierowców i pasażerów, dlatego w tej kwestii nie uznajemy kompromisów – mówi właścicielka firmy. Sprzedajemy opony wszystkich producentów obecnych na rynku polskim – zarówno marek wiodących, jak i mniej znanych, ale zyskujących coraz większą popularność. Większość asortymentu dostępna jest od ręki w naszym magazynie w Sosnowcu, a pozostałe zamówienia realizujemy maksymalnie w ciągu 24 godzin. Oferujemy także szeroki wybór felg samochodowych – dodaje.

Prezentując Centrum Obsługi Samochodów Olicar, koniecznie należy też wspomnieć o sklepie z akcesoriami motoryzacyjnymi, w asortymencie którego znajdują się m.in.: bagażniki dachowe i rowerowe, profesjonalna chemia samochodowa, wycieraczki i haki holownicze, jak również: dywaniki, żarówki czy rejestratory wideo.

– Codzienna praca w branży usług mechanicznych to duże wyzwanie. Konkurencja jest duża, a realia rynkowe nie zawsze nam sprzyjają. Jednak nasza firma jest dowodem na to, że przy odpowiednim zaangażowaniu oraz jasno wytyczonych celach można zdobyć solidną pozycję na rynku i rzeszę stałych, zadowolonych klientów. Klienci często polecają nasz serwis innym osobom i jest to z całą pewnością najlepsza rekomendacja. Nasz plan na najbliższą przyszłość to przede wszystkim utrzymanie wysokiego standardu usług oraz dalszy rozwój w trosce o naszych klientów – podsumowuje właścicielka firmy.

OLICAR Centrum Obsługi Samochodów
ul. Braci Mieroszewskich 2i
41-291 Sosnowiec-Zagórze
tel. 32 263 88 97
www.olicar.pl
e-mail: biuro@olicar.pl

Łukasz Pieńkowski