Serwisowanie samochodu to niejednokrotnie skomplikowane, a przy tym i odpowiedzialne zadanie. W końcu wiąże się ono bezpośrednio z naszym bezpieczeństwem na drodze. Prawidłowa obsługa auta wymaga od mechaników nie tylko profesjonalizmu oraz specjalistycznej wiedzy, ale również dostępu do odpowiednich części.

Priorytetem marki FILTRON jest konstruowanie oraz nieustanne udoskonalanie swoich produktów tak, aby filtry były jak najłatwiejsze użyciu. Poznaj przykładowe modyfikacje istniejących modeli filtrów, które zdecydowanie usprawniają ich montaż przy zachowaniu pełnej skuteczności działania danego filtra kabinowego.

Tworzymy filtry, które sprostają wszelkim wymaganiom

Jakość niezawodność filtrów FILTRON to zasługa nowoczesnych zaawansowanych technologii wykorzystywanych podczas ich produkcji. Od 2016 roku marka FILTRON należy do firmy MANN+HUMMEL, która jest obecnie światowym liderem dziedzinie technologii filtracji, zatrudniającym ponad 20 000 osób ponad 80 krajach świata.

Drobiazgowej kontroli poddawana jest zarówno jakość materiałów używanych do produkcji, jak wytrzymałość oraz skuteczność gotowych elementów. Tutaj nie ma żadnej przypadkowości. Wszystko opiera się na ponad 60 sprawdzonych metodach badawczych zgodnych międzynarodowymi standardami.

Modyfikacje filtrów, które ułatwią pracę mechanikom

Zmiany konstrukcyjne dokonane poszczególnych filtrach miały na celu wyeliminowanie problemów deformacji filtrów podczas ich montażu obudowie.

Zmian konstrukcyjnych filtrów dokonaliśmy na dwa różne sposoby:

• zastąpienie konstrukcji jednolitej konstrukcją posiadającą 2 elementy

Przebudowa filtrów K 1152 oraz K 1152A zdecydowanie poprawiła ich montaż samochodzie. Instalacja starszych wersji tych filtrów była bardzo trudna. Zdarzały się przypadki pękania filtra podczas montażu. Największym problemem było włożenie samego filtra do obudowy, ponieważ otwór montażowy był mniejszy niż gabaryty zewnętrzne filtra (otwór montażowy miał mniejszy rozmiar niż otwór gniazda, którym osadzony jest filtr).

Po wprowadzonych modyfikacjach problem został wyeliminowany. Poprawki polegały na odseparowaniu dwóch elementów – mieszka filtracyjnego oraz klapki zamykającej filtr obudowie.

• obrócenie kierunku dystrybucji plis 90 stopni

Dokonano obrócenia kierunku dystrybucji plis 90 stopni względem filtrów OE.

Dzięki temu filtry podczas montażu nie ulegają uszkodzeniu łatwiej można umieścić je obudowie.

efekcie przeprowadzonych modyfikacji powstały filtry, które montuje się wiele łatwiej szybciej. Filtr – po włożeniu do obudowy – wraca do swojego pierwotnego kształtu bez ryzyka powstania jakichkolwiek uszkodzeń.

Modyfikacjom poddano filtry: K 1230 K 1230A, K 1321, K 1321A, K 1351, K 1355, K 1367A, K 1429A, K 1330, K 1330A, K 1314, K 1314A oraz K 1267A. Przy montażu dochodziło do deformacji tych filtrów na skutek ich zgniecenia. Zdarzało się również, że filtry nie rozprostowywały się po włożeniu do gniazda, co prowadziło do powstawania nieszczelności.

Słuchamy potrzeb naszych klientów, analizując je w każdym aspekcie. Nasi konstruktorzy nieustannie udoskonalają produkty marki FILTRON, wprowadzając modyfikacje zgodnie z sugestiami  odbiorców oraz wymaganiami współczesnego rynku motoryzacyjnego. Ponadto przykładamy dużą wagę do budowy filtrów – tak, aby były one jak najłatwiejsze w montażu. Jest to tym bardziej ważne w czasach, gdy konstrukcje samochodów stają się coraz bardziej skomplikowane. Przeprowadziliśmy wiele modyfikacji istniejących modeli filtrów, a podczas tworzenia nowych dokładamy
wszelkich starań, aby filtry były nie tylko skuteczne w działaniu, ale również proste w montażu. Ciągłe ulepszanie filtrów FILTRON ma tylko jeden zasadniczy cel – praca z nimi ma przebiegać w szybki i bezproblemowy sposób!