Prezentujemy kolejny serwis sieci Partner ELIT – FH Roltech, która świadczy usługi już od prawie 30 lat. Właściciele firmy przeszli długą drogę od pomysłu do realizacji. Efektem wielu lat ciężkiej pracy jest profesjonalny serwis samochodowy oraz bogato wyposażony sklep z częściami. FH Roltech to znany i ceniony punkt na regionalnej mapie usług motoryzacyjnych.

– Nasza firma powstała w 1991 r. jako przedsiębiorstwo rodzinne. Była spółką trójki rodzeństwa: braci bliźniaków oraz siostry. Początkowy plan zakładał handel częściami zamiennymi do ciągników i maszyn rolniczych. Jednak bardzo szybko okazało się, że rozwój rynku usług motoryzacyjnych otwiera dużo większe możliwości – opowiada Jadwiga Bajorek, współwłaścicielka firmy.
Dynamicznie zwiększająca się liczba pojazdów na polskich drogach, nowe marki samochodów, a przede wszystkim spore zapotrzebowanie na usługi motoryzacyjne w regionie sprawiły, że właściciele firmy Roltech podjęli decyzję o poszerzeniu asortymentu o części zamienne i podzespoły do samochodów osobowych.
– Rozwój zakresu usług wymagał odpowiedniego budynku. Największym wyzwaniem było zapewnienie zaplecza do magazynowania towaru. Na przestrzeni wielu lat kilkakrotnie zmienialiśmy lokalizację. Z biegiem czasu okazywało się, że dana lokalizacja staje się zbyt ciasna lub nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Dodatkowym obciążeniem dla firmy była konieczność opłacania czynszu za wynajmowane pomieszczenia. Powoli dojrzewała w nas decyzja o konieczności zakupu własnego lokalu, który moglibyśmy przystosować do własnych potrzeb – wyjaśnia Jadwiga Bajorek.

W 2000 roku pojawiła się okazja zakupu budynków po starej masarni wraz z przyległym sklepem oraz magazynami. – Powierzchnia oraz lokalizacja nieruchomości były zachęcające, niestety stan pomieszczeń pozostawiał wiele do życzenia. Stanęliśmy przed trudną decyzją. Z jednej strony zdawaliśmy sobie sprawę, że remont oraz wyposażenie tak dużych pomieszczeń wiążą się z ogromnymi kosztami, z drugiej strony wreszcie pojawiła się szansa na osiedlenie się we własnym, przestronnym budynku. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zapadła decyzja o kupnie budynków – opowiada współwłaścicielka firmy Roltech.
Przez kolejne miesiące, oprócz zajęć związanych z prowadzeniem działalności, przedsiębiorcze rodzeństwo skupiało się na pracach remontowych. Wiele prac wykonali oni własnoręcznie, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.
– Można powiedzieć, że spora część obecnej siedziby firmy została przez nas wyremontowana od podstaw. Nauczyliśmy się układać flizy i panele, budować ścianki działowe i malować ściany. Włożyliśmy w to całe serce i dużo czasu. Bywało ciężko, jednak efekt końcowy jest w pełni zadowalający – mówi Jadwiga Bajorek.
Upór oraz determinacja współwłaścicieli zaowocowały otwarciem bogato wyposażonego sklepu oraz jednostanowiskowego serwisu ogumienia. Jak się miało później okazać, był to dopiero początek dynamicznego rozwoju firmy.

Usługi

Rzetelna praca oraz zaangażowanie zaowocowały stałym poszerzaniem oferty firmy Roltech. Obecnie swoje usługi świadczą cztery oddziały firmy – sklepy w Krośnie, Jaśle, Bieczu oraz Gorlicach. Niewątpliwą wizytówką firmy jest serwis samochodowy w Gorlicach. – Wyremontowaliśmy go w 2017 r. Mieści się w nowoczesnym, doskonale wyposażonym budynku. Świadczymy w nim szeroko pojęte usługi z zakresu mechaniki pojazdowej. Zajmujemy się elektroniką oraz elektryką, wykonujemy diagnostykę komputerową oraz komputerową geometrię 3D. W naszej ofercie znajdują się podstawowe naprawy, które wykonujemy od ręki, takie jak wymiana płynów czy filtrów eksploatacyjnych. Również poważniejsze usługi (remonty zawieszenia, skomplikowane naprawy silników czy układów hamulcowych) staramy się wykonywać możliwie szybko i sprawnie. Na nasze usługi udzielamy gwarancji, a wszystkie wykorzystywane w naprawach podzespoły pochodzą od sprawdzonych producentów. Prawdopodobnie jako jedyni w okolicy posiadamy odpowiedni sprzęt do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Zajmujemy się również zakuwaniem węży hydraulicznych – opowiada Jadwiga Bajorek.
Dużym atutem, podnoszącym konkurencyjność firmy na rynku, jest bogato wyposażony sklep z częściami, który na co dzień służy jako magazyn części. Szybki dostęp do potrzebnych podzespołów znacznie skraca czas napraw, co doceniają klienci serwisu. – Przez lata zbudowaliśmy sporą bazę stałych klientów. Bardzo cieszy zaufanie oraz polecenia tzw. pocztą pantoflową. Jest to dla nas najlepsza rekomendacja oraz motywacja do dalszej pracy – mówi współwłaścicielka firmy.
Klienci doceniają również fachowe doradztwo oraz kompetencje pracowników firmy. – Obecnie zatrudniamy 12 osób.
To prawdziwi pasjonaci – fachowcy, którym bez zastanowienia możemy powierzyć nawet najtrudniejsze usterki. Dzięki wieloletniej współpracy z firmą ELIT Polska (wcześniej Dakol oraz AD Polska) mamy dostęp do różnorodnej oferty specjalistycznych szkoleń, w których chętnie bierzemy udział. Mamy świadomość, że branża motoryzacyjna jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie i aby zachować odpowiedni poziom usług, musimy być na bieżąco z nowinkami technicznymi. Również dlatego zdecydowaliśmy się na przystąpienie do autoryzowanej sieci serwisów Partner ELIT – wyjaśnia Jadwiga Bajorek.

Od samego początku priorytetem firmy było dobro i zadowolenie klienta. Indywidualne podejście, zaangażowanie oraz możliwie krótkie czasy napraw – wszystkie te elementy są podstawą działalności nowoczesnego serwisu i wpływają na dobrą opinię oraz konkurencyjność firmy na rynku. Fachowcom z firmy Roltech swoje pojazdy powierzają nie tylko klienci indywidualni, ale również przedsiębiorcy.

– Gdy nasi mechanicy poradzą sobie z jakąś trudną usterką, odczuwamy wielką satysfakcję. Jednak najlepszą nagrodą i motorem do działania jest zadowolenie klienta. To bardzo miłe, gdy przyjeżdża do nas nowa osoba i mówi, że zostaliśmy przez kogoś poleceni. Dokładamy wszelkich starań, aby nie zawieść pokładanego w nas zaufania – podsumowuje Jadwiga Bajorek.


Świadczone usługi:

 • elektronika oraz elektromechanika pojazdowa,
 • naprawy zawieszenia,
 • naprawy układów hamulcowych,
 • remonty silników,
 • dynamiczna wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów,
 • zakuwanie węży hydraulicznych,
 • diagnostyka komputerowa,
 • wulkanizacja,
 • obsługa klimatyzacji,
 • sklep z częściami (ponad 25 tys. pozycji asortymentowych).
 • sklep motoryzacyjny.

Dane teleadresowe:

FH Roltech Paweł Juruś sp. j.
ul. W. Fuska 20
38-340 Biecz


Łukasz Pieńkowski