Jaki akumulator wybrać do motocykla? W technologii: litowo-jonowej, GEL, AGM Ready, AGM czy tradycyjnej? Prezentujemy poszczególne rozwiązania, aby ułatwić użytkownikom wybór.

Exide Li-Ion (litowo-jonowy)

Akumulatory litowo-jonowe, wykonane w oparciu o najnowszą spośród dostępnych technologię magazynowania energii, mają ultralekką konstrukcję, która zauważalnie wpływa na redukcję masy motocykla, poprawiając jego osiągi. Akumulatory te charakteryzuje bardzo niski stopień samorozładowania, co jest szczególnie ważne dla powodzenia rozruchu, np. po długich okresach przestoju. Mogą być montowane w różnych pozycjach i zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Exide GEL

Akumulatory w technologii GEL, opracowanej i wprowadzonej na rynek przez Exide, są najlepszym rozwiązaniem m.in. dla posiadaczy motocykli klasy premium. Zapewniają maksymalny komfort jazdy, łatwość obsługi oraz energię dla bogatego wyposażenia elektrycznego pojazdu. Są też całkowicie zabezpieczone przed wyciekiem elektrolitu i niezwykle odporne na wibracje. Zastosowana w nich technologia zapewnia bardzo niski stopień samorozładowania i ochronę przed niepożądanymi skutkami głębokiego rozładowania.

Exide AGM Ready

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku Exide wzbogacił swoją ofertę o sześć modeli AGM Ready – akumulatorów motocyklowych już gotowych do użytku, które nie wymagają zalewania elektrolitem przed wydaniem końcowemu użytkownikowi. Są one proste w obsłudze i zapewniają maksymalną moc. Te odporne na wibracje akumulatory powstały w technologii AGM (Absorbent Glass Mat) – mają udoskonalone parametry i większą wytrzymałość w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Exide AGM

Akumulatory Exide AGM imponują niezawodnością i trwałością – dobrze znoszą ekstremalne warunki pogodowe. Zostały wykonane w technologii AGM i pasują do większości zastosowań, w tym do skuterów wysokiej klasy. Podczas użytkowania są w pełni bezobsługowe – wymagają jedynie wstępnego napełnienia elektrolitem dostarczonym przez producenta w zewnętrznym zbiorniku.

Exide Conventional

Exide Conventional, klasyczne akumulatory kwasowo-ołowiowe, zostały zaprojektowane m.in. na potrzeby pojazdów starszego typu, o podstawowym zapotrzebowaniu energetycznym. Docenią je szczególnie właściciele starszych motocykli z instalacją 6-woltową.

Pamiętaj!
Akumulatory powinny być używane zgodnie z przeznaczeniem.
Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami dołączonymi do każdego akumulatora.