Zakład Andrzej Brej Mechanika Samochodowa rozpoczął świadczenie usług w 2007 roku. Od ponad 13 lat specjalizuje się w kompleksowej obsłudze mechanicznej pojazdów różnych marek. Najwyższy standard świadczonych usług to priorytet, którym pracownicy serwisu kierują się na co dzień. Pełne zaangażowanie oraz indywidualne podejście do klienta pozwoliło na zbudowanie mocnej pozycji na lokalnym rynku usług motoryzacyjnych.

Warsztat funkcjonuje w ramach autoryzowanej sieci serwisów Partner ELIT.

Z motoryzacją od dziecka

– Skąd zamiłowanie do motoryzacji i mechaniki? Chyba mam je od urodzenia. Odkąd sięgam pamięcią, fascynowały mnie różnego rodzaju pojazdy. Od najmłodszych lat interesowałem się silnikami, układami mechanicznymi, maszynami. Jako nastolatek nie myślałem jeszcze o własnym biznesie, jednak byłem pewny, w jakim kierunku chcę się kształcić i rozwijać. Ukończyłem szkołę średnią o profilu technik mechanik samochodowy. Nauka oraz obcowanie z samochodami utwierdziły mnie w przekonaniu, że to jest to, czym chcę się zajmować na co dzień – opowiada właściciel serwisu, Andrzej Brej.

Kolejne lata mijały na zdobywaniu doświadczenia. – Pracowałem w kilku zakładach i w każdym z nich miałem do czynienia z różnymi pojazdami. Starsi, bardziej doświadczeni koledzy chętnie dzielili się ze mną swoją wiedzą i wprowadzali w tajniki zawodu. Z biegiem czasu zacząłem coraz poważniej myśleć o otworzeniu swojego warsztatu. Chciałem stworzyć miejsce, w którym klient znalazłby fachową, kompleksową pomoc – wspomina Andrzej Brej.

To marzenie udało się zrealizować w 2007 roku. Początkowo serwis mieścił się w niedużym budynku, którego wyposażenie pozwalało na przeprowadzanie podstawowych napraw oraz czynności serwisowych. – Miałem świadomość, że osiągnięcie zamierzonego poziomu rozwoju wymaga czasu oraz sporych środków finansowych. Nie zrażałem się początkowymi trudnościami i konsekwentnie realizowałem swoje założenia. Bardzo dobrym krokiem, który wpłynął pozytywnie na rozwój firmy, było nawiązanie współpracy z ELIT Polska (wówczas firma nazywała się Dakol – przyp. red.). Szybki dostęp do szerokiego asortymentu części, konkurencyjne ceny oraz atrakcyjne programy lojalnościowe (także dla klientów) znacznie usprawniły nasze funkcjonowanie. Równocześnie do warsztatu zaglądało coraz więcej klientów. Pojawiali się klienci z polecenia, którzy dowiedzieli się o nas za pośrednictwem tzw. poczty pantoflowej. Powoli zaczynałem myśleć o przeniesieniu się do nowego, większego budynku oraz rozwinięciu listy usług, jednak nadal w kręgu zainteresowań pozostawała głównie mechanika. Zawsze twierdziłem, że lepiej zajmować się nieco węższym zakresem usług, ale wykonywać je dobrze, niż porywać się na wiele rzeczy naraz. Mechanika to rozbudowana dziedzina, która wymaga wiele uwagi i zaangażowania. Skupiamy się głównie na niej – mówi właściciel serwisu.

Usługi mechaniczne

Plany przeprowadzki do nowego budynku udało się zrealizować w 2019 roku. Obecnie firma mieści się w odpowiednio przystosowanym warsztacie przy drodze wojewódzkiej nr 993. Do dyspozycji mamy trzystanowiskowy kanał oraz dwa podnośniki Ravaglioli. Stale inwestuję też w narzędzia i sprzęt niezbędny do pracy z nowymi pojazdami. Rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo szybko i konieczne są ciągłe inwestycje, aby być konkurencyjnym na rynku. Klienci przyjeżdżają do nas coraz nowszymi pojazdami, więc musimy być przygotowani na każdą ewentualność – opowiada Andrzej Brej.

Zakres usług

– Przede wszystkim oferujemy szeroką gamę usług mechanicznych. Wykonujemy kompleksową naprawę układów: zawieszenia, napędowego, hamulcowego i wydechowego. Zajmujemy się również skrzyniami biegów, elektroniką, rozrusznikami i alternatorami. Nieobce są nam także skomplikowane naprawy rozrządów czy innych elementów silnika. Przeprowadzamy diagnostykę elektroniki silnika oraz innych podzespołów – wylicza. Dzięki współpracy z takimi dostawcami części samochodowych, jak firma ELIT Polska, serwis oferuje swoim klientom dostęp do zróżnicowanej oferty podzespołów mechanicznych. – Klient może wybrać, jakie części zamienne mają być zamontowane w jego samochodzie. Do wyboru mamy szeroką gamę części oryginalnych i indywidualnie dobranych zamienników. Dzięki temu każdy wybierze coś odpowiedniego do swojego pojazdu w rozsądnym przedziale cenowym. Przy każdej naprawie służymy fachową poradą oraz sugerujemy najkorzystniejsze rozwiązania. Warto zaznaczyć, że wszystkie nasze usługi objęte są gwarancją. Świadczy to o wysokiej jakości wykonywanych napraw i montowanych podzespołów. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z ELIT Polska. Doceniam profesjonalną obsługę i szybką dostawę zamówionego towaru. Dzięki temu również i ja mogę wykonywać swoje usługi szybciej i taniej, co doceniają moi klienci – zapewnia właściciel serwisu. Obecnie firma zatrudnia dwóch mechaników. To doświadczeni fachowcy w pełni zaangażowani w swoją pracę. – Stali klienci mają zaufanie do naszych pracowników – mówi Andrzej Brej. – Od lat oddają samochody w te same, sprawdzone ręce. Staramy się każdego naszego klienta traktować indywidualnie. Uważnie go słuchamy i robimy wszystko, żeby jak najlepiej rozwiązać problem, z którym się do nas zgłosił. Wiemy, jak ważna jest miła, fachowa obsługa oraz satysfakcja klienta. Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że klient zadowolony z wykonanej usługi nie tylko do nas wróci, ale również poleci nasz serwis swoim znajomym – dodaje.

Przykład firmy pana Andrzeja Breja pokazuje, że połączenie zaangażowania w wykonywaną pracę z nowoczesnym podejściem do mechaniki może dać naprawdę znakomite rezultaty. Mały serwis świadczący podstawowe usługi mechaniczne przeobraził się w solidny warsztat oferujący kompleksową obsługę pojazdów. Pytany o plany na przyszłość, właściciel odpowiada, że najważniejsze jest dalsze solidne wykonywanie swojej pracy oraz zadowolenie klientów. Jednak realia rynkowe niejednokrotnie udowadniały, że konieczne jest dostosowanie się do dynamicznego rynku, więc nie wyklucza żadnego kierunku rozbudowy i szeroko pojętego rozwoju firmy.

Łukasz Pieńkowski

Dane teleadresowe:

Andrzej Brej Mechanika
Samochodowa
Wola Cieklińska 87
38-222 Folusz
tel. 603 487 765