• Warsztaty samochodowe, dealerzy, operatorzy flot oraz partnerzy ZF mogą skorzystać z całego wachlarza możliwości, które oferuje Portal ZF Aftermarket.
  • Najnowsza funkcja portalu to katalog produktów online wyposażony w funkcjonalną wyszukiwarkę.
  • Nowy katalog online zastąpił dotychczasowo stosowany WEBCAT.
  • Partnerzy konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech mogą wyszukać informacje o wycofywanych produktach w jakości OE i akcjach serwisowych dotyczących wszystkich części.

Ulepszony portal ZF Aftermarket został wyposażony w szereg nowych funkcji. Strona internetowa aftermarket.zf.com w nowej odsłonie to platforma służąca do kontaktu ze wszystkimi uczestnikami rynku: od warsztatów samochodowych aż po hurtownie oraz sieć autoryzowanych partnerów serwisowych ZF. Przeznaczono dla nich dedykowaną strefę partnerów dostępną po zalogowaniu, gdzie uzyskają dostęp do bazy wiedzy technicznej oraz innych przydatnych usług.

Aktualne informacje techniczne to podstawa pracy wszystkich uczestników rynku części samochodowych. Sięgając po papierowe wersje katalogów i drukowane instrukcje montażu, nie tylko tracimy nasz cenny czas, ale i ponosimy ryzyko płynące z posługiwania się zdezaktualizowanymi informacjami i tym samym narażamy się na zamówienie niewłaściwych części. Właśnie dlatego ZF oferuje dealerom części, pracownikom warsztatów i wszystkim innym zainteresowanym dostęp do informacji, których potrzebują oni w swojej codziennej pracy, zgromadzonych w jednym miejscu w internecie.

Portal ZF Aftermarket zmodernizowano tak, by maksymalnie otworzyć się na potrzeby użytkownika. Niektóre z funkcji dostępne są dla wszystkich użytkowników strony, jednak by w pełni skorzystać z nowych możliwości portalu warto się zarejestrować. Po dokonaniu rejestracji na portalu, ZF Aftermarket użytkownicy uzyskują dostęp do spersonalizowanego obszaru dla partnerów, wyposażonego w zintegrowaną platformę komunikacyjną do wymiany fachowej wiedzy, danych i informacji.

Partnerzy konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech mogą skorzystać z pełnego dostępu do platformy oraz bezpośredniego wsparcia: mogą przeglądać instrukcje montażowe, otrzymywać powiadomienia o akcjach serwisowych i częściach wycofanych z rynku – wszystkich producentów samochodów, nie tylko produktów ZF. To niezbędne informacje dla niezależnych warsztatów oferujących przeglądy i konserwację zgodną z wytycznymi producenta oraz będącą warunkiem zachowania gwarancji pojazdu.

W dziale „Informacje techniczne” użytkownik znajdzie wideoinstrukcje montażowe, ciekawe fakty o zmianach w zakresie materiałów produkcyjnych lub modelu danej części, wsparcie techniczne dotyczące montażu i demontażu części, informacje o produkcie (na przykład karty bezpieczeństwa i charakterystyki, rodzaje smarów), fachową pomoc w zakresie diagnostyki pojazdów, wskazówki pomagające uniknąć uszkodzenia części i wiele więcej. Informacje te dostępne są po bezpłatnej rejestracji.

Dzięki serii funkcji uzupełniających bazę wiedzy technicznej portal ZF Aftermarket stanowi wszechstronne narzędzie informacyjne dotyczące wszystkich aspektów pracy warsztatu samochodowego. Pośród nich można znaleźć:
możliwość rejestracji do programu lojalnościowego ZF [pro]Points,
możliwość zapisania się do konceptu warsztatowego ZF[pro]Tech i udział w szkoleniach technicznych,
wyszukiwarkę dystrybutorów części i partnerów serwisowych z najbliższej okolicy,
newsletter, blog i inne źródła informacji.

Nowy katalog wyposażony w funkcjonalną wyszukiwarkę

Nowy inteligentny katalog online jest dostępny dla wszystkich użytkowników. Umożliwia łatwe wyszukiwanie po numerze referencyjnym części, rodzaju pojazdu lub numerze VIN. W nowym katalogu online użytkownik znajdzie nie tylko szukaną część, ale także numer EAN, numer części OE i inne numery porównawcze oraz zobaczy zdjęcia produktów i może dowiedzieć się, w jakich innych pojazdach część zamienna może być zainstalowana. W razie potrzeby katalog zawiera również informacje o narzędziach specjalistycznych potrzebnych do montażu. Ponadto po zalogowaniu do portalu można pobrać instrukcje montażowe dla wszystkich części zamiennych ZF: Lemförder, Sachs i TRW oraz akcje serwisowe producentów pojazdów. Użytkownik ma również dostęp do historii wyszukiwania – zarówno części, jak i pojazdów.

Platforma wymiany informacji dla wszystkich użytkowników rynku części samochodowych

Nowa odsłona Portalu ZF Aftermarket jest nie tylko narzędziem komunikacji dedykowanym warsztatom samochodowym, ale także oferuje każdej z grup użytkowników dostęp do spersonalizowanych informacji i funkcji.

Oddziały ZF, nasi partnerzy serwisowi należący do Grupy ZF oraz warsztaty partnerskie na całym świecie, specjalizujące się w naprawie i regenerowaniu produktów ZF, również korzystają z portalu w celu uzyskania niezbędnych informacji.

Portal dostosowany jest do wymogów wszystkich urządzeń cyfrowych i można korzystać z niego wygodnie zarówno za pomocą komputera, jak i smartfona. Dodatkowo każdy użytkownik otrzymuje dostęp do spersonalizowanego panelu klienta, dostosowanego do statusu partnerskiego: z informacjami skrojonymi na miarę oraz wyróżnionymi modułami dopasowanymi do indywidualnych potrzeb.

Dzięki optymalizacji witryny przeznaczonej dla rynku aftermarket ZF stworzył wszechstronną platformę cyfrową niezbędną w codziennej pracy na rynku samochodowym – zaprojektowaną nie tylko dla partnerów konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech, ale dla wszystkich użytkowników rynku samochodowego.