Wraz z nastaniem jesienno-zimowych temperatur wrasta zainteresowanie akumulatorami i ich sprzedaż. Warto pamiętać, że właściwy dobór akumulatora – w oparciu o dobre rozeznanie potrzeb użytkownika i danego modelu samochodu, technologii, w jakiej jest wykonany akumulator oraz jego parametrów – to gwarancja jego długiego użytkowania.

Firma Exide Technologies, producent akumulatorów, oferuje kierowcom tradycyjnych samochodów osobowych trzy gamy produktów pod marką Centra: Centra Futura, Centra Plus i Centra Standard.

Carbon Boost – technologia gwarantem „odporności”

Technologia Carbon Boost była początkowo tworzona z myślą o akumulatorach AGM i EFB przeznaczonych dla pojazdów z systemem Start&Stop. Dzięki wieloletnim badaniom i eksperymentom udało się opracować rozwiązanie oparte na unikalnych dodatkach węglowych, które zoptymalizowały zdolność przyjmowania ładunku oraz czas ładowania akumulatora. Exide kontynuował ambitne inwestycje technologiczne, dzięki którym – po raz pierwszy – technologię Carbon Boost można zastosować także w tradycyjnych akumulatorach. Akumulatory Centra Futura z technologią Carbon Boost zostały zaprojektowane z myślą o najnowocześniejszych samochodach napędzanych dużymi, konwencjonalnymi silnikami, z bogatym wyposażeniem (w urządzenia pobierające energię elektryczną). Akumulatory z Carbon Boost sprawdzą się doskonale podczas codziennej miejskiej jazdy, którą charakteryzuje duża liczba rozruchów, a także w niskich temperaturach, których tradycyjnie można się spodziewać w okresie zimowym. Nowe akumulatory mają 30% więcej mocy rozruchowej, doładowują się w trakcie jazdy do 1,5 raza szybciej niż standardowe akumulatory i są najbardziej zaawansowanymi konstrukcjami na rynku tradycyjnych akumulatorów.

Akumulatory z gwarancją

Według statystyk ADAC najczęstszą przyczyną awarii samochodowych jest usterka akumulatora – wynikająca często z jego niewystarczającego naładowania. Technologia Carbon Boost sprawia, że akumulator jest szybko doładowany, co prowadzi do wzrostu jego wydajności, niezawodności działania, a w konsekwencji wydłużenia żywotności. Dodatkowo Exide Technologies oferuje swoje najlepsze produkty z pakietem Assistance. To rozwiązanie dla kierowców, którzy boją się problemów z rozruchem silnika podczas siarczystych mrozów, rozładowania akumulatora, np. z powodu niewyłączonych świateł czy po prostu awarii w czasie podróży. W pakiecie Exide Assistance, który jest dołączony bezpłatnie do każdego akumulatora Centra Futura, kierowca otrzymuje gwarancję dwukrotnej, nieodpłatnej pomocy drogowej w sytuacji, gdy akumulator nie działa prawidłowo. Pakiet Assistance obowiązuje przez 3 lata od daty zakupu, czyli przez cały czas obowiązywania okresu gwarancji tego akumulatora. Akumulatory Centra Plus to produkty przeznaczone do samochodów z tradycyjnym układem napędowym, standardowo wyposażonych i codziennie użytkowanych. Charakteryzuje je 15% więcej mocy rozruchowej w porównaniu do standardowych akumulatorów. Gama Centra Standard to ekonomiczne rozwiązanie do pojazdów z podstawowym wyposażeniem.

Exide Technologies jest producentem akumulatorów zarówno na rynek wymiany, jak i pierwsze wyposażenie. Firma dostarcza akumulatory bezpośrednio do producentów samochodów osobowych takich marek jak: Jaguar, Land Rover, VW, Toyota, Peugeot, Citroën, Škoda, Volvo, Audi oraz wielu producentów samochodów ciężarowych.