Przebita opona lub nieszczelność powodująca uchodzenie powietrza to sytuacje, których doświadczył co najmniej raz w życiu co drugi kierowca1. Regularna kontrola ciśnienia i ogólnego stanu ogumienia mogą znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo nieprzewidzianych usterek na drodze. Poręczne akcesoria serii OSRAM TYREcare ułatwią przeglądy i konserwację opon.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marki OSRAM, większość kierowców przynajmniej od czasu do czasu kontroluje poziom ciśnienia w oponach (87 proc.), ale z dużą regularnością robi to mniej niż 1 na 5 z nich (18 proc.). Istotną rolę w edukacji kierowców dotyczącej konserwacji opon pełnią nie tylko producenci ogumienia i akcesoriów, lecz także mechanicy. Choć, jak wynika z ww. badań, większość kierowców (blisko 60 proc.) sprawdza ciśnienie w oponach na stacji benzynowej, bez porównania wygodniej byłoby użyć przenośnego kompresora, który warto na stałe umieścić w bagażniku auta. Firma OSRAM opracowała aż osiem modeli kompresorów TYREinflate o różnych parametrach, co pozwoli dobrać produkt do preferencji.

Nowością w ofercie jest model TYREinflate 4000, który napompuje 13-calową oponę w niecałe cztery minuty, a 15-calową w sześć minut. Wbudowany akumulator pozwala na użycie go w każdym miejscu, a podświetlany wyświetlacz ułatwi pracę po zmroku. Oprócz wygodnej funkcji bezprzewodowego użytkowania urządzenie wyposażono w kabel do ładowania typu USB-C, a także przewód zasilający z wtyczką do gniazda zapalniczki. TYREinflate 4000 ma także szereg innych przydatnych funkcji – można zaprogramować w nim kilka wartości ciśnienia, a kompresor samoczynnie zakończy proces pompowania po osiągnięciu zadanej wartości. Dodatkowe atuty to lampka LED oraz zawór upustowy, przy pomocy którego można łatwo zmniejszyć ciśnienie.

Bezprzewodowe użytkowanie zapewnią także dwa inne modele – OTIR6000 ma wbudowany akumulator litowo-jonowy i całkowicie napompuje oponę już w ciągu 2 minut. Ma on duży, cyfrowy wyświetlacz z możliwością łatwego ustawienia wymaganej wartości powietrza w oponie, a także funkcję, która samoczynnie kończy proces pompowania po osiągnięciu zadanej wartości. Dla rowerzystów i motocyklistów idealnie sprawdzi się model OTIR2000, choć oczywiście można nim napompować także koła w samochodzie. Urządzenie ma wbudowaną latarkę i jest w stanie napompować oponę rowerową w ciągu 2 minut. Oba wspomniane wyżej kompresory mogą pełnić także funkcję powerbanku, dzięki czemu można wykorzystać je do podładowania telefonu czy tabletu.

OSRAM TYREinflate OTI200 to podstawowy model w ofercie, z analogowym wskaźnikiem. Potrafi on napompować 13-calową oponę do ciśnienia 2,4 bara w ciągu 4,5 minuty. Wersja OTI450 ma wyświetlacz LCD, funkcję automatycznego wyłączania po osiągnięciu zadanego ciśnienia i zapamiętuje ustawioną wcześniej wartość. Kompresor ten poradzi sobie z 13-calową oponą już w 3,5 minuty. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest lampka LED, która może pomóc znaleźć zawór po zmroku.

Dla nieco bardziej wymagających użytkowników przeznaczony jest model OTI1000, który wyróżnia się dużym wyświetlaczem cyfrowym oraz pokrętłem umożliwiającym szybkie ustawienie ciśnienia. Ma także lampkę LED.

W swojej ofercie producent nie zapomniał o użytkownikach większych pojazdów –kamperów, aut terenowych, SUV-ów itp. Kompresor TYREinflate 830 z 4-metrowym przewodem zasilającym to rozwiązanie właśnie do takich aut. Urządzenie w ciągu 5 minut napompuje koła o średnicy 22’’ od 0 do 2,6 bara. Cyfrowy wyświetlacz LED z podświetleniem ułatwi pracę w miejscach słabo doświetlonych lub po zmroku.

Dzięki zestawowi dołączanych adapterów kompresorami OSRAM można napompować opony motocyklowe, rowerowe, te od przyczep, a nawet dziecięcych wózków. Dużą zaletą jest także możliwość napełnienia powietrzem wszelkiego sprzętu sportowego – pontonów, piłek itp.

Obok kompresorów firma OSRAM oferuje profesjonalny uszczelniacz w formie żelu – TYREseal 450. Ten wygodny w użyciu (bez konieczności używania narzędzi i podnośników) produkt pozwala na szybką naprawę opony i dalszą jazdę nawet do 200 km. Żel uszczelni przebicia o średnicy do 6 mm i jest bezpieczny dla czujników TPMS. Można go kupić jako pojedynczy produkt lub w zestawie z analogowym kompresorem (TYREseal KIT).