Mało który producent oleju może poszczycić się rekomendacjami producentów najlepszych samochodów na świecie. Wiele legendarnych marek produkujących supersamochody udzieliło swojej aprobaty olejom Castrol EDGE z formułą Fluid Titanium. Olej ten doskonale znosi ogromne obciążenia w wysilonych silnikach, bo pod wpływem ciśnienia zmienia swoją strukturę, ograniczając tarcie i chroniąc silnik przed zużyciem i korozją.

 

Castrol EDGE z formułą Fluid Titanium to rodzina olejów do większości nowoczesnych samochodów. Są to m.in. oleje do silników benzynowych o lepkościach 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40 oraz 5W-40 do jednostek wysokoprężnych. Na szczególną uwagę zasługuje gama olejów EDGE Supercar, przeznaczonych do najnowocześniejszych samochodów z silnikami o dużej mocy. W jej skład wchodzą oleje o lepkościach 0W-20, 5W-50 i 10W-60, które opracowano specjalnie dla samochodów startujących w wyścigach długodystansowych, w tym legendarnym 24h Le Mans. Castrol EDGE jest rekomendowany przez wiodących producentów samochodów, takich jak: Land Rover, Volkswagen, Audi, SEAT, SKODA, Volvo czy Honda.
Pod wpływem ciśnienia Castrol EDGE zmienia swoją strukturę i staje się jeszcze mocniejszy, dzięki czemu doskonale redukuje tarcie oraz chroni silnik przed zużyciem i korozją. Oleje Castrol EDGE poddawane są licznym, przeprowadzanym w ekstremalnych warunkach, testom i badaniom, które jednoznacznie potwierdzają jego skuteczność: tarcie, główna przyczyna strat mocy silnika, jest zmniejszone nawet o 20%.
Tarcie w silniku może zmniejszyć jego moc nawet o 10%, dlatego tak ważne jest zastosowanie oleju, który będzie odpowiednio go chronił i minimalizował straty energii. Odpowiedzią na ten problem jest olej Castrol EDGE, który został wzbogacony o specjalną formułę Fluid Titanium sprawiającą, że jest on w stanie chronić silnik nawet pod największymi obciążeniami.
Oleje Castrol EDGE są używane i rekomendowane przez wiodących producentów samochodowych, a wybór różnych wariantów produktu jest tak duży, że z łatwością można znaleźć olej odpowiedni do każdego auta i rodzaju silnika. W celu dokładnego dopasowania oleju, warto skorzystać z aplikacji na stronie www.castrol.com lub zadzwonić na infolinię.