Popularna rodzina samochodowych źródeł światła OSRAM Night Breaker obchodzi w tym roku swój jubileusz. Pierwsze żarówki tej serii pojawiły się w sprzedaży w 2008 roku i od razu podbiły serca wielu kierowców. Dziś, po kilkunastu latach ciągłego rozwoju i doskonalenia linii tych produktów, w jej skład wchodzą nie tylko źródła halogenowe, lecz także ksenony i lampy LED, a producent stale ulepsza ofertę, by jak najbardziej sprostać rosnącym wymaganiom kierowców i zmieniającemu się rynkowi.

Precyzyjny rozsył światła i wysoki poziom jasności – to właśnie te dwa parametry sprawiają, że kierowcy tak chętnie wybierają tę serię. Odpowiednia ilość światła na drodze, zwłaszcza w kluczowych punktach, oznacza lepszą widoczność, a co za tym idzie – bezpieczeństwo i niezwykły komfort podróżowania po zmroku.

Lampy LED

Za główne cele rozwoju serii Night Breaker postawiono bezpieczeństwo, komfort i dopasowanie do potrzeb klientów. Dziś można śmiało stwierdzić, że to flagowa linia marki OSRAM i równocześnie synonim najwyższej jakości. Między innymi dlatego też tę nazwę noszą także najbardziej innowacyjne lampy LED, tzw. retrofity, które jako pierwsze otrzymały na rynku wielu krajów europejskich dopuszczenie do ruchu po drogach publicznych.

Retrofity Night Breaker H4 i H7 LED emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów, i zapewniają do 220% większą jasność w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Dzięki niezwykłej odporności na wibracje lampy są do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi. Konstrukcja lamp Night Breaker LED wyróżnia się dzięki połączeniu dwóch funkcji – skutecznego rozpraszania ciepła i optymalnego rozsyłu światła – dzięki nim udało się ograniczyć efekt olśnienia nawet do 50%, a wysoki kontrast i jakość światła znacząco polepszają widoczność, bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Optykę dopełnia nowoczesny wygląd i kompaktowy rozmiar lampy, zapewniający wygodny montaż retrofitu w reflektorze.

Retrofity LED firmy OSRAM, jako pierwsze tego typu produkty, zostały dopuszczone do użytkowania w Niemczech. Dziś to już kilkanaście państw i kilkadziesiąt różnych modeli samochodów, w których kierowcy legalnie mogą stosować LED-y tej marki. Co ważne, dopuszczenie dotyczy nie tylko typów H7 i H4, lecz także – od niedawna w niektórych krajach – popularnej wersji W5W LED, stosowanej najczęściej w światłach pozycyjnych i do oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Lampy LED Night Breaker W5W zapewniają białe światło o temperaturze barwowej do 6000 K i strumieniu świetlnym do 70 lm. W porównaniu do standardowych zużywają do 80% mniej energii, a dzięki rozwiązaniu plug&play i uniwersalnej polaryzacji można je szybko i łatwo zainstalować w pojeździe.

Żarówki halogenowe

Portfolio oświetlenia halogenowego Night Breaker to aż trzy różne modele – Silver, Laser i Night Breaker 200. Liczba w nazwie tych ostatnich nie jest przypadkowa – oznacza ona, że żarówki świecą światłem nawet do 200% jaśniejszym niż określa to minimum homologacyjne. Droga przed samochodem jest oświetlona znacznie dalej, nawet do 150 m przed podjazdem. Żarówki charakteryzują się także światłem bielszym do 20% w porównaniu do wymagań normy ECE R112/R37. Night Breaker 200, najjaśniejsze żarówki halogenowe w ofercie OSRAM, występują w typach H4, H7 i od niedawana także H11.

Żarówki Night Breaker Laser emitują do 150% jaśniejsze światło w porównaniu z minimum homologacyjnym. Podobnie jak wspomniane wyżej Night Breaker 200, oświetlają nawet do 150 m drogi i emitują do 20% bielsze światło, zapewniając tym samym więcej światła i lepszą widoczność kierowcom, by szybciej identyfikować i reagować na zagrożenia na drodze.

Night Breaker Silver stanowią z kolei świetne rozwiązanie dla kierowców poszukujących rozwiązań kompromisowych – żarówek wytwarzających więcej światła przy zachowaniu długiej trwałości. Zapewniają do 100% jaśniejsze światło w porównaniu z minimami homologacyjnymi i oświetlają drogę nawet do 130 m przed samochodem. Dobry stosunek ceny do wydajności oraz zoptymalizowana trwałość i nowoczesny design z atrakcyjną srebrną osłoną (H4 / H7 / H11) to dodatkowe atuty tych żarówek.

Ksenony Night Breaker

Xenarc Night Breaker Laser to najjaśniejsze ksenony firmy OSRAM. Te wyjątkowo jasne lampy zapewniają znacznie lepszą widoczność na drodze: teraz aż do 220% jaśniejsze światło w porównaniu do minimalnych wymagań normy. Więcej światła i droga oświetlona aż do 250 m przed samochodem pozwalają dostrzec przeszkody i zagrożenia na drodze znacznie wcześniej, zapewniając więcej czasu na reakcję. Bielsze do 20% światło (w porównaniu z minimum homologacyjnym) nadaje pojazdowi nowoczesny wygląd. Produkty są dostępne w typach: D1S, D2S, D3S i D4S. Ze względu na doskonałą jakość i pewność najwyższych parametrów oraz długą trwałość OSRAM objął je właśnie 3-letnią gwarancją.