Znamy już wyniki kolejnej edycji konkursu Handlowiec Roku, organizowanego przez firmę AD Polska. Celem plebiscytu, który co rok cieszy się dużym zainteresowaniem, było wyłonienie najlepszych handlowców firmy AD Polska.

W ramach konkursu uczestnicy skupiają się na wybranych „top-priorytetach” sprzedażowych, na podstawie których przyznawane są punkty. Liczba zgromadzonych punktów wpływa z kolei na miejsce w ogólnym rankingu konkursowym. Punkty przyznawane są wg rangi sprzedanego produktu – im ważniejsza grupa priorytetowa, tym wyższy współczynnik mnożenia punktów.

Na pozycję w rankingu miesięcznym wpływają wszystkie punkty, otrzymane w danym miesiącu. Najwyżej punktowane są sprzedaże całkowite oraz wysokość marży na sprzedanych częściach.

Handlowiec Miesiąca

Dla zwycięzców zmagań przewidziano atrakcyjne nagrody. Najlepsi sprzedawcy danego miesiąca otrzymywali określoną liczbę punktów w ramach promocji AD KLUB, które mogą zostać wymienione na atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Zdobywca 1. miejsca otrzymywał 1250 punktów AD KLUB, za zajęcie 2. miejsca przyznawano 1000 punktów AD KLUB, a osoby, które uplasowały się na 3. lokatach w danym miesiącu, otrzymywały 750 punktów AD KLUB.
W ramach konkursu wyłoniono również najlepszego Regionalnego Managera Sprzedaży. Zdobywca tytułu otrzymał 1000 punktów do wykorzystania w ramach promocji AD KLUB.

Handlowiec Roku

W konkursie Handlowiec Roku liczyły się punkty otrzymane za poszczególne miesiące 2016 roku. Po ich zsumowaniu wyłoniony został zwycięzca, który otrzymał voucher na wczasy o wartości 10 000 zł. Handlowcem Roku 2016 i zdobywcą głównej nagrody, podobnie jak w roku ubiegłym, został Łukasz Hamela.

Nagrody w konkursie Handlowiec Miesiąca

Handlowcy:
1. miejsce – 1250 punktów AD KLUB
2. miejsce – 1000 punktów AD KLUB
3. miejsce – 750 punktów AD KLUB

Regionalni Managerowie Sprzedaży:
1. miejsce – 1000 punktów AD KLUB

Nagrody w konkursie Handlowiec Roku

Handlowcy:
1. miejsce – voucher na wczasy o wartości 10 000 zł
2. miejsce – voucher na wczasy o wartości 5 000 zł
3. miejsce – voucher na wczasy o wartości 5 000 zł
4. miejsce – voucher na wczasy o wartości 5 000 zł
5. miejsce – voucher na wczasy o wartości 5 000 zł

Regionalni Managerowie Sprzedaży:
1. miejsce – voucher na wczasy o wartości 5 000 zł