Koniec 2017 roku to przede wszystkim formalna zmiana dotychczasowej nazwy AD Polska na Elit Polska. Pomimo to spółka kontynuuje rozpoczęte wcześniej projekty i otwiera nowe filie.

W połowie roku spółka AD Polska stała się własnością LKQ Corporation, światowego lidera w dystrybucji części motoryzacyjnych, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia warsztatów. Działalność prowadzona jest poprzez spółkę Elit Polska, pod której szyldem zostały już otwarte dwie nowe filie w Toruniu i Szczecinie.

Filia w Toruniu mieści się przy ulicy Mazowieckiej 52–68. Dzięki lokalnemu magazynowi o powierzchni 1300 m2 realizuje ona do pięciu dostaw dziennie do warsztatów znajdujących się w Toruniu oraz okolicznych powiatach w obrębie miejscowości: Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Gniewkowo, Golub-Dobrzyń, Brodnica i Rypin. Nowa filia oferuje pełny asortyment z aktualnej oferty, który zamawiać można od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–17.00, a w soboty do godziny 14.00.

Z kolei filia w Szczecinie obejmuje swym zasięgiem zachodnią granicę Polski, Police, Stargard i Gryfino. Zamówienia z lokalnego magazynu o powierzchni 1100 m2, w zależności od potrzeb, realizowane są dwa–trzy razy dziennie. W przypadku braku potrzebnych pozycji na miejscu, na drugi dzień roboczy zamówienia dostarczane są z magazynu we Wrocławiu. Filia w Szczecinie czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00; w sobotę do godz. 13.00. Zlokalizowana jest ona na terenie dawnego Polmozbytu, przy ul. Białowieskiej 2.

– Z procesem zmiany właściciela rośnie potencjał naszej sieci na polskim rynku. Zyskujemy przede wszystkim dostęp do szerokiego katalogu produktów i marek, których wcześniej nie było w naszej ofercie – mówi Dawid Cieśla z Elit Polska. – Jednocześnie kontynuujemy plany otwierania nowych filii na terenie całego kraju. Nasi klienci zyskują więc podwójnie – większy wybór produktów przy krótszym czasie realizacji dostawy do warsztatu czy serwisu – dodaje.