W czerwcu zakończył się pierwszy etap konkursu Supermechanik AD 2017. Konkurs składa się z czterech etapów.

Etap pierwszy, który zgodnie z regulaminem zakończył się 30 czerwca 2017 roku, to zestaw 40 pytań z zakresu wiedzy potrzebnej mechanikowi w codziennej pracy. Każdy zarejestrowany – poprzez stronę supermechanik.pl – uczestnik otrzymuje 10 prób (ze zmienną pulą pytań), a do końcowej punktacji liczy się próba najlepiej rozwiązana. Pod uwagę brana jest zarówno liczba prawidłowych odpowiedzi, jak i czas, w jakim ich udzielono.

Duże zainteresowanie

– Choć pierwsza edycja konkursu Supermechanik AD została zorganizowana zaledwie przed rokiem, nasz pomysł spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mechaników samochodowych. Potwierdzają to zgłoszenia do tegorocznej edycji, do której napłynęło już dwa razy więcej zgłoszeń – mówi Dawid Cieśla z AD Polska. – Jeszcze większym powodem do zadowolenia jest wysoki poziom wiedzy mechaników – różnice w punktacji są naprawdę niewielkie – dodaje.

Finał w Bukowinie

Podobnie jak przed rokiem, do drugiego etapu konkursu Supermechanik AD 2017 zakwalifikuje się 100 osób. Wszyscy oni zostaną zaproszeni na rundę finałową, która odbędzie się 2 września 2017 r. w Bukowinie Tatrzańskiej. Na początek mechanicy zmierzą się z 45-minutowym testem pisemnym. Najlepsza dziesiątka wejdzie do półfinału zorganizowanego na wzór teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Dwie najlepsze osoby (w ubiegłym roku w konkursie uczestniczyło także kilka pań) staną przed zadaniem finałowym – usunięciem spreparowanych usterek w dwóch identycznych samochodach. Zwycięzca otrzyma kluczyki do nowego Opla Astry, a drugie miejsce zostanie nagrodzone voucherem o wartości 5 tysięcy złotych na zakupy w sieci AD Polska.

Przed rokiem, po pasjonującym pojedynku, nagrodę główną zdobył Łukasz Szostakiewicz z serwisu Auto Naprawa we Włodawie.

Partnerami głównymi projektu „Supermechanik AD 2017” są: Castrol Edge, FRAM, Philips i Schaeffler ze swoimi markami LuK, INA i FAG, zaś wsparcie merytoryczne zapewniają BETiS i HaynesPro.