W maju 2019 roku informowaliśmy, że został handlowcem miesiąca. Pisaliśmy wówczas: „kwiecień należy do niego”. Już wtedy mówił, że nigdy się nie poddaje. Nie poprzestał jednak na jednym sukcesie. Walczył o wynik sprzedażowy każdego miesiąca i został HANDLOWCEM ROKU ELIT Polska 2019. Bartosz Badowski.

Bartosz Badowski z dolnośląskiej miejscowości Pieszyce pracuje w ELIT Polska od 10 lat. Obsługuje klientów z terenu filii Wałbrzych. O pracy handlowca wie bardzo dużo, ma jednak świadomość, że każdy dzień przynosi kolejne doświadczenia. Zapytany o to, czym jest dla niego sprzedaż, bez zastanowienia odpowiedział, że tego nie da się określić jednym słowem. Jak każdy nasz handlowiec rozumie, że jest to proces złożony z wielu składowych. Codzienna praca z nowymi ludźmi, spotkania z nimi, nieustanne dociekanie, czego potrzebują, szukanie pomysłu na połączenie wiedzy o potrzebach klienta z możliwościami, jakie daje nasza oferta handlowa.

Co motywuje Bartosza do pracy i osiągania coraz lepszych wyników? Jak sam powiedział, jest to: sprzedaż, a dokładniej przekraczanie kolejnych jej poziomów, i finanse, które za tym idą. Bardzo ważne jest również to, że dzięki pracy handlowca można poznać wielu nowych ludzi i nawiązać z nimi bardzo dobre relacje. Często są to przyjaźnie na całe życie.
Wiadomość o wygranej była dla niego zaskoczeniem. Kiedy ją otrzymał, był w pracy, jechał do kolejnego klienta. – To niesamowite uczucie, kiedy jedziesz i zastanawiasz się, jak przeprowadzić rozmowę z kolejnym klientem, gdy nagle dzwoni przełożony i oznajmia ci, że zostałeś Handlowcem Roku 2019. To była wspaniała wiadomość, coś niebywałego. Życzę wszystkim swoim kolegom, aby mieli szansę coś takiego przeżyć! Naprawdę warto! – stwierdził Bartosz.
Poprosiliśmy Bartosza o podanie trzech cech dobrego handlowca. Wymienił: pracowitość, sumienność i rzetelność. – Trzeba słuchać klienta i starać się spełniać jego prośby. To wcale nie znaczy, że musimy robić wszystko, czego klient sobie życzy. Klienci mają prawo mieć swoje życzenia, a naszym zadaniem jest rzetelna praca, bazująca na naszej ofercie handlowej. Staramy się tak przedstawić ofertę, aby była jak najlepszą odpowiedzią na potrzeby klienta. To sztuka, którą wszyscy moi koledzy handlowcy dobrze znają – mówi Handlowiec Roku ELIT Polska 2019.

Zapytany o sposób, w jaki wypoczywa, odpowiedział bez wahania, że najlepiej wypoczywa, wracając do domu – do żony Iwonki i syna Michała. To dwie najważniejsze osoby w jego życiu, dające mu siłę, energię i motywację do działania. Uwielbia spędzać czas z rodziną, chodzić z bliskimi po górach, jeździć z synem na rowerze. To dla niego najwspanialsze momenty.

– Moja nagroda nie byłaby możliwa bez wsparcia, jakie otrzymałem od wielu osób. Serdeczne podziękowania kieruję do całej załogi filii Wałbrzych, na czele z Marcinem Skurskim i Krzysztofem Rzepeckim. Dziękuję swojemu obecnemu Regionalnemu Managerowi Sprzedaży Łukaszowi Wronie, jak również Krzysztofowi Małyczakowi, który przez lata przekazywał mi wiedzę na temat pracy handlowca, oraz Dawidowi Cieśli, który pełniąc funkcję Dyrektora Sprzedaży, okazywał mi zawsze konieczne wsparcie. Serdeczne podziękowania kieruję także do pracowników Działów Marketingu i Windykacji za ich codzienną pomoc – mówi Bartosz.

Dziękujemy za zaangażowanie i wkład Bartosza w wynik roku 2019. Wszyscy jesteśmy z niego dumni, gratulujemy mu i życzymy dalszych sukcesów sprzedażowych.