Rynek usług motoryzacyjnych nieustannie ewoluuje. Zmieniają się wymagania klientów, serwisowane pojazdy, narzędzia i oprogramowanie. Mimo dużej konkurencji na rynku usług serwisowych znalezienie rzetelnego serwisu samochodowego niejednokrotnie wymaga od klienta sporego wysiłku. Na szczęście istnieją firmy z długoletnią tradycją, prowadzone przez doświadczonych i wykształconych fachowców.

Przykładem jest firma Camaro Auto-Części z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej przy
ul. Wschodniej 11, działająca w ramach autoryzowanej sieci serwisów Partner ELIT.

Ponad 20 lat na rynku

– Od zawsze pasjonowałem się motoryzacją, więc rozpoczęcie działalności w tej branży było dla mnie czymś naturalnym i oczywistym. Wcześniej odpowiednio przygotowałem się do wymarzonego zawodu. Ukończyłem studia inżynierskie na kierunku jakość i eksploatacja pojazdów samochodowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Radomskiej. Posiadam także certyfikat Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej. Działalność serwisową rozpoczęliśmy w 1997 r. W naszej firmie od początku stawialiśmy na rozwój i świadczenie usług na najwyższym poziomie. Mamy świadomość, że branża usług motoryzacyjnych należy do „kapryśnych” i tylko odpowiednia dbałość o biznes pozwoli utrzymać się na rynku. Przez lata zdobyliśmy duże doświadczenie, które obecnie procentuje w naszej codziennej pracy – mówi Marek Zalewski, właściciel serwisu.
Firma rozwinęła się i obecnie oferuje bogaty zakres usług z szeroko pojętej obsługi eksploatacyjnej pojazdów. – W procesie rozwoju firmy bardzo ważną rolę odegrało nawiązanie współpracy z firmą AD Polska Aftermarket (obecnie ELIT Polska – przyp. red.) i dołączenie do niezależnej sieci serwisów Auto Primo (obecnie Partner ELIT – przyp. red.) – mówi Marek Zalewski.
– Od 15 marca 2018 roku działamy w ramach autoryzowanej sieci Partner ELIT. Firma ELIT Polska wspiera nas na wielu płaszczyznach – zarówno w zakresie wyposażenia, jak i szkoleń dla pracowników. Szczególnie ta druga sprawa jest dla nas bardzo ważna i chętnie korzystamy z oferty szkoleniowej. Dzięki współpracy z ELIT Polska nasi mechanicy mogą systematycznie podnosić swoje umiejętności na różnorodnych szkoleniach prowadzonych przez firmy takie jak Bosch, KYB czy Valeo. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco z wszelkimi nowinkami branżowymi, a nasi klienci mają pewność, że oddają samochód w dobre ręce – dodaje. W serwisie Camaro Auto-Części zatrudniony jest doświadczony i dobrze wyszkolony personel: dwóch mechaników samochodowych, kierownik do spraw sprzedaży oraz elektronik. Klienci doceniają indywidualne podejście do ich spraw, a każdy pracownik służy im swoim doświadczeniem, radą i pomocą.

Usługi

– Dysponujemy trzema w pełni wyposażonymi stanowiskami naprawczymi oraz czwartym – działającym sezonowo w okresie letnim – mówi właściciel.
– Na wyposażeniu znajdują się specjalistyczne urządzenia – od podnośników samochodowych, przez komputer do diagnostyki, stację do obsługi klimatyzacji, po urządzenie do podciśnieniowej wymiany płynu hamulcowego – wymienia. Podstawowym zadaniem serwisu jest obsługa mechaniczna pojazdów. Sporym powodzeniem cieszą się podstawowe czynności serwisowe, takie jak wymiany filtrów czy płynów eksploatacyjnych.

Pracownicy serwisu cenią czas swoich klientów, więc wiele usług starają się wykonywać od ręki. Poważniejsze naprawy, jak remont silnika, wymiana sprzęgła czy rozrządu, wymagają nieco więcej czasu. W ofercie firmy Camaro Auto-Części znajdują się także naprawy układu zawieszenia i układu napędowego. – Nasza firma posiada autoryzację KYB na wymianę amortyzatorów i sprężyn zawieszenia, a także autoryzację Castrol na wymianę oleju silnikowego – mówi Marek Zalewski.

W ofercie serwisowej ważne miejsce zajmuje również szeroko pojęta diagnostyka silnika. – Dzięki odpowiednim urządzeniom możemy podjąć się naprawy nawet nietypowych, trudnych do zlokalizowania usterek, a dobrze przeprowadzona diagnostyka pozwala skrócić czas naprawy – mówi właściciel.

Firma Camaro Auto-Części wykonuje także wszelkie czynności związane z obsługą klimatyzacji samochodowych, takie jak: sprawdzenie szczelności czy odgrzybienie układu oraz uzupełnienie czynnika chłodzącego. W ofercie firmy znajduje się również diagnostyka i naprawa elementów układu wydechowego.


Nieustanny rozwój

– Przez lata udało nam się wypracować solidną pozycję na rynku i znacznie rozszerzyć zakres działalności, jednak nie osiadamy na laurach. Staramy się ciągle podnosić jakość usług i rozszerzać ich wachlarz. Do oferty wprowadziliśmy regenerację reflektorów samochodowych, która cieszy się sporym powodzeniem wśród klientów. Uzyskałem uprawnienia rzeczoznawcy samochodowego, jestem członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej i świadczę również usługi jako biegły sądowy – wymienia Marek Zalewski. – Zajmujemy się ponadto programowaniem kluczy i immobiliserów. Posiadamy odpowiedni sprzęt, a nasi fachowcy są przeszkoleni w tym zakresie. Potwierdzeniem jakości naszych usług jest m.in. fakt, że do tej pory braliśmy udział we wszystkich edycjach konkursu Supermechanik ELIT – dodaje.
Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Camaro Auto-Części oferuje także sprzedaż nowych i używanych części do wielu marek samochodów. Dzięki współpracy z ELIT Polska asortyment sklepu jest bardzo zróżnicowany, a każdą potrzebną część można sprowadzić w krótkim czasie.

Dbałość o każdy szczegół oraz nieustanne podnoszenie kwalifikacji i rozszerzanie zakresu usług zaowocowały stworzeniem prężnie działającej firmy. Gdy dodamy do tego uprzejmą, fachową obsługę i profesjonalne doradztwo, wówczas otrzymamy obraz serwisu, który jest ważnym punktem na motoryzacyjnej mapie regionu.

Dane teleadresowe:
Camaro Auto-Części
ul. Wschodnia 11
26-110 Skarżysko-Kamienna
tel. 601 293 836
www.serwis-camaro.pl

Łukasz Pieńkowski