W tym numerze prezentujemy Zakład Handlowo-Usługowy Tomasz Pawlus z miejscowości Przedmieście Dubieckie w woj. podkarpackim. Firma świadczy usługi od 20 lat. Początkowo funkcjonowała jako mały serwis wulkanizacyjny, jednak na przestrzeni 20 lat lista oferowanych usług znacznie się rozwinęła. Serwis zyskał w tym czasie grono stałych, zadowolonych klientów, co jest potwierdzeniem, że firma świadczy usługi na wysokim poziomie.

Obecnie warsztat funkcjonuje w ramach autoryzowanej sieci serwisów Partner ELIT.

Od marzeń do realizacji

– Zapewne nie będę oryginalny, jeśli powiem, że pomysł na otwarcie własnego serwisu samochodowego był związany z moim zainteresowaniem szeroko pojętą motoryzacją. Od początku fascynowały mnie pojazdy, silniki, skomplikowane układy mechaniczne. Przez lata w mojej głowie dojrzewało marzenie połączenia przyszłej pracy zarobkowej z realizowaniem pasji. Początki naszej działalności sięgają 2000 roku, kiedy to udało mi się otworzyć jednostanowiskowy warsztat wulkanizacyjny i tym samym rozpocząłem stawianie pierwszych kroków w branży. Już wtedy miałem świadomość, że rynek usług motoryzacyjnych wymaga od przedsiębiorców stałego rozwoju, szkoleń oraz inwestowania w nowoczesny sprzęt. Jako pierwsi w okolicy dysponowaliśmy komputerowym urządzeniem do wyważania kół. Od początku dążyłem do stworzenia miejsca, w którym właściciele samochodów otrzymaliby kompleksowe doradztwo oraz pomoc – opowiada właściciel Tomasz Pawlus.
Na przestrzeni lat polski rynek motoryzacyjny bardzo się rozwinął, a na naszych drogach pojawiało się coraz więcej samochodów. Tomasz Pawlus świetnie wykorzystał nowe możliwości oraz coraz większe grono potencjalnych klientów. Serwis rozwinął się i od 2010 roku funkcjonuje w przestronnym budynku w miejscowości Przedmieście Dubieckie.

Oferowane usługi

Wraz z rozbudową pomieszczeń warsztatowych pojawiło się także nowe wyposażenie, narzędzia i urządzenia niezbędne w codziennej pracy. Zatrudniono również nowych pracowników. Dysponujemy trzema stanowiskami naprawczymi, na których przeprowadzamy szeroką gamę usług mechanicznych – mówi Tomasz Pawlus. – Listę otwierają proste czynności serwisowe, takie jak: wymiana płynów eksploatacyjnych, filtrów oraz usługi wulkanizacyjne. Wiele z tych czynności staramy się wykonywać od ręki, gdyż szanujemy czas naszych klientów. Bardzo dużą wagę przywiązujemy także do odpowiedniej diagnostyki, która jest kluczowa w skutecznym wyeliminowaniu konkretnej usterki. Im szybciej postawimy trafną diagnozę, tym szybciej klient odbierze od nas sprawny pojazd – wyjaśnia.

Największą grupę usług stanowią kompleksowe naprawy mechaniczne samochodów osobowych i dostawczych. W ich skład wchodzą czynności związane z obsługą układu zawieszenia, układu hamulcowego, komputerowa geometria kół, naprawy układu wydechowego i silników, a także wszelkie naprawy bieżące. W ofercie serwisu znajduje się także pełen zakres napraw i obsługi samochodowych układów klimatyzacji. Dużym zainteresowaniem cieszą się również usługi wulkanizacyjne. Oprócz wymienionych czynności ZHU Tomasz Pawlus oferuje również usługi całodobowej pomocy drogowej, realizowanej lawetami o dmc 12 t.

Wykonywane usługi:

  • mechanika pojazdowa
  • naprawy bieżące
  • diagnostyka
  • wulkanizacja
  • serwis klimatyzacji
  • pomoc drogowa 24h

– Zawsze przywiązujemy dużą wagę do tego, aby nasze usługi łączyły w sobie fachowość, wysoką jakość wykonania oraz przystępną cenę – mówi Tomasz Pawlus. – Dlatego od początku naszej działalności jesteśmy związani z firmą ELIT Polska (obecna nazwa firmy – przyp. red.). Współpraca z dużym, solidnym partnerem pozwala nam na rozwój, utrzymanie odpowiednich standardów oraz sprawia, że jesteśmy konkurencyjni na rynku. Dodatkowym atutem są szybkie dostawy oraz szeroka oferta części i akcesoriów, które wykorzystujemy w codziennej pracy. Nasi fachowcy regularnie biorą udział w szkoleniach, dzięki którym są na bieżąco z nowinkami z branży. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient był odpowiednio obsłużony – niezależnie od tego, czy przyjedzie do nas nowym samochodem, naszpikowanym skomplikowaną elektroniką, czy leciwym klasykiem. Zawsze jesteśmy odpowiednio przygotowani do obsługi pojazdu – dodaje.

Pełne zaangażowanie oraz wysoki poziom wykonywanych usług zapewnia zgrany zespół fachowców, którzy są związani z firmą od lat. Stały, sprawdzony zespół to ogromna wartość każdej firmy – twierdzi Tomasz Pawlus. – Mamy to szczęście, że w naszym serwisie pracują ludzie zaangażowani, którzy znają się na swojej pracy i czerpią z niej radość. Jako właściciel doceniam wkład pracowników w rozwój firmy, ich podejście do swoich obowiązków oraz do kwestii obsługi klientów. Stali bywalcy serwisu znają naszych mechaników i wiedzą, w jakie ręce oddają swój pojazd. Z jednej strony pozwala to budować zaufanie do firmy, a z drugiej jest dla nas najlepszym dowodem na to, że swoje zadania wykonujemy z należytą starannością. W każdej branży najlepszą reklamą jest polecenie danej firmy rodzinie czy znajomym. Bardzo się cieszymy, gdy trafia do nas nowy klient i na pytanie „Skąd się o nas dowiedział?” odpowiada, że znajomy korzysta z naszych usług od dawna i gorąco poleca nasz serwis. Takie słowa są najlepszym komentarzem do wykonanej pracy oraz dają motywację do dalszych działań – tłumaczy.

Serwis pana Tomasza Pawlusa przeszedł długą drogę – od małego zakładu wulkanizacyjnego do solidnie wyposażonego, profesjonalnego warsztatu. Właściciel, pytany o dalszy rozwój firmy, odpowiada, że od zawsze chciał skupiać się na jednej gałęzi w branży i na tym, aby być w niej naprawdę dobrym. – Nasze plany na przyszłość to przede wszystkim utrzymanie wysokiego poziomu usług– mówi Tomasz Pawlus. – Wyznaję zasadę, że lepiej wykonywać nieco mniejszy zakres czynności, ale robić to dobrze, niż łapać kilka przysłowiowych srok za ogon. Oczywiście nie zapominam o dalszym doposażaniu warsztatu oraz czerpaniu przyjemności z wykonywanej pracy. Czas pokazał, że obrana przeze mnie droga była słuszna i mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele ciekawych motoryzacyjnych wyzwań – podsumowuje.

Łukasz Pieńkowski

 

ZHU Tomasz Pawlus
Przedmieście Dubieckie 63B
37-750 Dubiecko